OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA - 16 września 2018 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. O posprzątanie świątyni proszę za tydzień następne rodziny.

2. Dzisiaj 3 niedziela miesiąca, tradycyjnie składka remontowo-inwestycyjna. Za ofiarodawców modlimy się w każdy wtorek i środę podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bóg zapłać za wszelką pomoc i złożone ofiary.

3. Nasz odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła przeżywać będziemy w niedzielę 30 września o godz. 12.00. Mszę św. sprawować będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Jarosław Wesołowski wikariusz parafii pw. św. Floriana w Chodzieży. Już dzisiaj proszę o przygotowanie świątyni i posprzątanie otoczenia w sobotę 29 września. Bardzo proszę o zabranie odpowiednich akcesoriów.

4. Po Mszy św. odpustowej pragnę zaprosić wszystkich Parafian i Gości na wspólne biesiadowanie przy stole „u proboszcza za płotem”.

5. Chciałbym zaprosić na niedzielę 23 września 2018 roku dzieci wraz z rodzicami, które w tym roku przyjęły po raz pierwszy Komunię św. W Jeziorach Wielkich na godz. 10.00 i w Siedlimowie na godz. 12.00.

6. Znalazło się dwóch ofiarodawców, którzy odkupili organy firmy Viscount od niemieckiej parafii, która postanowiła zakupić nowe. Ofiarodawcom składam serdeczne słowa podziękowania. Teraz z naszej strony pozostaje zapłacić za transport i niebawem organy trafią do naszego kościoła parafialnego w Siedlimowie.

7. Przypominam o odnowieniu prolongaty tzw. „pokładnego” za osoby, które zmarły w 1998 roku, jak również wcześniejszych, jeśli jeszcze nie dokonano prolongaty na kolejne 20 lat zgodnie z Ustawą z dnia 31 stycznia 1959 roku "O cmentarzach i chowaniu zmarłych" - (Dz. U. 1959 Nr 11 poz. 62).

8. Chciałbym przypomnieć także, że: usytuowanie grobu oraz jego wymiary muszą być zgodne z planem zagospodarowania cmentarza oraz Rozporządzenia Ministra Gospodarki Terenowej i Ochrony Środowiska oraz Zdrowia i Opieki Społecznej z dnia 20 października 1972 roku W sprawie urządzania cmentarzy, prowadzenia ksiąg cmentarnych oraz chowania zmarłych (Dz. U. Nr 47, poz. 299 oraz z 2001 roku, Nr 153, poz. 1783), Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury W sprawie wymagań, jakie muszą spełniać cmentarze, groby i inne miejsca pochówku zwłok i szczątków z dnia 7 marca 2008 roku (Dz. U. Nr 48, poz. 284, §10).

Opłaty za ustawienie nowego lub wymianę starego nagrobka w naszej parafii są regulacją, która została potwierdzona w prawie polskim, jak również w art. 24 Konkordatu i w Kodeksie Prawa Kanonicznego nr 1240. W naszej parafii w myśl Regulaminu Cmentarza obowiązują następujące wielkości grobów:

a. pomnik pojedynczy – rozmiar 80 cm x 180 cm (nagrobek nie może przekraczać w podstawie 100×200 cm),

b. pomnik podwójny – rozmiar 160 cm x 180 cm (nagrobek nie może przekraczać w podstawie 180×200 cm),

c. pomnik grobowca – rozmiar 100 cm x 220 (pojedynczy) 200 cm x 220 cm (podwójny)

Opaska wokół pomnika z każdej strony nie powinna być większa niż 20cm. Nagrobki, jak i grobowce, nie mogą przekraczać ustalonych granic grobu. Nie powinny także utrudniać dostępu do innych grobów.

9. Zachęcam do nabywania i czytania czasopism religijnych zwłaszcza „Przewodnika Katolickiego”. Do nabycia są także kalendarze rolnicze oraz ścienne na 2019 rok.

10. Ziarno ... Facebook ... kradzieże na cmentarzu... akcja przed kosciołem

11. Za wspólną modlitwę i udział we Mszy św. oraz wszelkie złożone ofiary na tacę składam serdeczne Bóg zapłać! Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz całego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Dzisiejsza Niedziela 15-16 września 2018 roku
3 Niedziela miesiąca, tradycyjnie składka remontowo-inwestycyjna.

Za ofiarodawców modlimy się w każdy wtorek i środę podczas nowenny do Matki Bożej NP. Bóg zapłać za wszelką pomoc.