XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - 21 października 2018 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. O posprzątanie świątyni proszę za tydzień następne rodziny.

JESZCZE RAZ SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA dla Pana Jąkalskiego i Jego Firmy/zdjęcia z przeprowadzanych prac budowlanych do obejrzenia na Facebooku i stronie parafialnej. Wielkie podziękowania należą się też Panu Mirkowi Ossowskiemu .

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy „Tydzień Misyjny” pod hasłem: „Pełni Ducha i posłan”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich misjonarzach, którzy głoszą Dobrą Nowinę całemu światu. Możemy także wspomóc dzieło misyjne i samych misjonarzy kupując kalendarz misyjny (koszt 5zł).

3. Dzisiaj składka remontowo-inwestycyjna. Za ofiarodawców modlimy się w każdy wtorek i środę podczas nowenny do Matki Bożej NP. Bóg zapłać za wszelką pomoc.

4. W tym tygodniu w poniedziałek w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Jana Pawła II.

5. Nabożeństwa różańcowe po każdej Mszy św. o godz.17.00 (od poniedziałku do soboty) Natomiast w niedzielę zachęcam do odmówienia różańca w domu wraz z całą rodziną.

6. We wtorek w Jeziorach Wielkich, a w środę w Siedlimowie o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Maryjna, podczas której modlić się będziemy za ofiarodawców i nasze rodziny.

7. Zapraszam na różaniec prowadzony przez młodzież naszej Parafii (szczególnie kandydatów do bierzmowania) w sobotę 27 października 2018 roku na godz.18.00 w JEZIORACH WIELKICH.

8. W przyszłą niedzielę (28 października 2018) zapraszam na spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i tak odpowiednio w Jeziorach Wielkich po Mszy św. O godzinie 10.00 a w Siedlimowie po Mszy św. o 12.00 godzinie.

9. Chciałbym serdecznie zaprosić panów, mężczyzn, chłopaków naszej parafii do stworzenia męskiej róży różańcowej św. Józefa. Odważnych zapraszam do kontaktu.

10. Przypominam o odnowieniu prolongaty tzw. „pokładnego” za osoby, które zmarły w 1998 roku, jak również wcześniejszych, jeśli jeszcze nie dokonano prolongaty na kolejne 20 lat zgodnie z Ustawą z dnia 31 stycznia 1959 roku "O cmentarzach i chowaniu zmarłych" - (Dz. U. 1959 Nr 11 poz. 62).

11. Zbliża się UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie Mszy św. oraz wymieniankach. Przy wyjściu z kościoła można wziąć specjalne druki na wymienianki roczne i jednorazowe. Proszę wypełniać druki drukowanymi literami. Wymienianki roczne odmawiamy do pierwszej niedzieli listopada.

12. Msze św. w Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada w KOŚCIELE w Jeziorach Wielkich o 10.00 i o 11.00 procesja na cmentarzu a w Siedlimowie w KOŚCIELE o 12.00 następnie o godz. 13.00 procesja na cmentarzu.

13. Polecam uwadze naszych parafian prasę katolicką, zwłaszcza „Przewodnika Katolickiego