XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 listopada 2018 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

1. Dzisiaj 11 listopada przeżywamy 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dobremu Bogu polecajmy w modlitwie tych, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę jak i rządzących. Pamiętajmy, aby wywiesić flagi jako symbolu naszej patriotycznej postawy, jeśli tego jeszcze nie zrobiliśmy.

2. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i złożone ofiary na kwiaty. O posprzątanie świątyni proszę za tydzień następujące rodziny:.... Dziękuję Pani Beacie za troskę o kwiaty.

3. W minionym tygodniu Konserwatorzy Zabytków dokonali kolejnych prac w naszym kościele w Siedlimowie. Dziękuję za ofiary złożone na tacę remontowo-inwestycyjną dzięki której było to możliwe do zrealizowania. Bóg zapłać.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 zapraszam na spotkanie rodziców ministrantów z Siedlimowa.

5. Chciałbym serdecznie zaprosić panów, mężczyzn, chłopaków naszej parafii do stworzenia męskiej „Róży Różańcowej św. Józefa”. Odważnych zapraszam do kontaktu.

6. Przeżywamy „Rok św. Józefa”, dlatego zapraszam na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Koszt pielgrzymki 25 zł. Wyjazd 17 listopada(sobota) o godz. 7.45 spod kościoła w Jeziorach Wielkich i o 8.00 spod kościoła w Siedlimowie.

7. Bardzo proszę w tym tygodniu o podstawienie ciągnika z przyczepą i wywiezienie liści spod Kościoła i plebanii do śmietników na cmentarzu. Bardzo cieszy fakt, że zagrabiamy te liście przy kościele, ale musimy je od razu wywozić do śmietników na cmentarzu.

8. Za tydzień 3 Niedziela miesiąca, tradycyjnie składka remontowo-inwestycyjna. Za ofiarodawców modlimy się w każdy wtorek i środę podczas nowenny do Matki Bożej NP. Bóg zapłać za wszelką pomoc. Bardzo proszę o modlitwę w intencji dobiegających końca prac konserwatorskich.

9. Przypominam o odnowieniu prolongaty tzw. „pokładnego” za osoby, które zmarły w 1998 roku, jak również wcześniejszych, jeśli jeszcze nie dokonano prolongaty na kolejne 20 lat zgodnie z Ustawą z dnia 31 stycznia 1959 roku "O cmentarzach i chowaniu zmarłych" - (Dz. U. 1959 Nr 11 poz. 62).

10. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i prasy katolickiej, zwłaszcza „Przewodnika Katolickiego”, w którym znajdziemy wiele artykułów poświęconych 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

11. Facebooku /strona internetowa/Ziarno.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Marian Kozłowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie ...