zabytek

W Siedlimowie znajduje się kościół parafialny pw. św. Michała Archanioła.

Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z 1357 r. w dokumencie Kazimierza Wielkiego i określona tam jako własność arcybiskupów gnieźnieńskich. W rękach tychże pozostawała do 1664 roku i następnie przeszła na własność kapituły gnieźnieńskiej. Data powstania parafii trudna do ustalenia. W miejsce drewnianego kościoła zbudowano w 1786 r. staraniem ks. Stanisława Kamińskiego również wybudowano drewniany kościół. Parafia posiada dwa cmentarze jeden z nich znajduje się w Siedlimowie, założony w XIX wieku, a drugi w Jeziorach Wielkich, założony w 1900 roku.

Kościół drewniany, o konstrukcji zrębowej, oszalowany, na podmurówce z kamienia, z wieżą konstrukcji słupowo-ramowej. Wyposażenie wnętrza kościoła parafialnego p.w. Św. Michała Archanioła w Siedlimowie utrzymane w stylu barokowo-klasycystycznym, z elementami gotyckimi.

Do Parafii należą miejscowości:

·         Siedlimowo

·         Wola Kożuszkowa