Parafia w Siedlimowie
Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie

Msze święte niedzielne:

Siedlimowo

8.00, 12.00

Jeziora Wielkie

10.00

30. minut przed każdą Mszą okazja do spowiedzi

Kancelaria parafialna czynna:

zawsze po Mszy św. wieczornej

Kościół Siedlimowo
Kościół Parafialny pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie
Kościół Jeziora Wielkie
Kościół Filialny pw. NMP Królowej Polski w Jeziorach Wielkich
Kościół Siedlimowo
Kościół Parafialny pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie
Kościół Jeziora Wielkie
Kościół Filialny pw. NMP Królowej Polski w Jeziorach Wielkich

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 13.10.2019

To było zaskakujące, a być może i skandalem, dla Żydów. Mistrz z Nazaretu uzdrawia Samarytanina, o którym Łukasz pisze, że był „cudzoziemcem”, co nie do końca było prawdą, choć pobożni Żydzi tak myśleli. Samarytanie byli Żydami, ale pogardzanymi przez innych, gdyż pozwalali na swoim terenie budować świątynie ludziom innych religii, pozwalali na małżeństwa mieszane, a do tego zrezygnowali z obowiązku pielgrzymki do świątyni w Jerozolimie. Mistrz z Nazaretu pokazał, że w kimś pogardzanym przez innych może być dobro (wdzięczność) i to, że Bóg nie interesuje się jedynie wybraną częścią ludzi, czy świata, ale wszystkimi. Na szczęście.