Parafia w Siedlimowie
Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie

Msze święte niedzielne:

Siedlimowo

8.00, 12.00

Jeziora Wielkie

10.00

30. minut przed każdą Mszą okazja do spowiedzi

Kancelaria parafialna czynna:

zawsze po Mszy św. wieczornej

Kościół Siedlimowo
Kościół Parafialny pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie
Kościół Jeziora Wielkie
Kościół Filialny pw. NMP Królowej Polski w Jeziorach Wielkich
Kościół Siedlimowo
Kościół Parafialny pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie
Kościół Jeziora Wielkie
Kościół Filialny pw. NMP Królowej Polski w Jeziorach Wielkich

KOMENTARZ DO EWANGELII NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

Wszędzie słyszymy receptę na szczęście. Będziesz szczęśliwy jeśli użyjesz takiego a nie innego proszku do prania, będziesz jeździł odpowiednim autem, czy zażywał odpowiednie suplementy diety. W Ewangelii jest Jezusowa recepta na to, aby być szczęśliwym. Chociażby dlatego, że greckie evlogiménos oznacza nie tylko „błogosławieni”, ale i „szczęśliwi”. Szczęście według Jezusa nie jest szczęściem pasującym do dzisiejszej recepty na ucieczkę od bólu, leku, strachu. Często prowadzi przez przerastające nas doświadczenie krzyża. Jednak, jeśli chcemy być prawdziwie szczęśliwymi, szczęściem, które daje nie nowy telefon, auto czy lekarstwo, warto zaryzykować.