XXIV niedziela zwykła (A) – 13 wrzesnia  2020 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

parafiasiedlimowo@interia.pl

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła jak i ofiary, które zostały przeznaczone na kwiaty. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne rodziny….PROSZĘ RÓWNIEŻ, ABY RODZICE DZIECI KOMUNIJNYCH POSPRZĄTALI KOŚCIÓŁ I OTOCZENIE WOKÓŁ KOŚCIOŁA NA UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ  W SIEDLIMOWIE.
  2. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej (godz. 20.30 ) w intencji ustania epidemii
  3. Zakończył się kolejny etap prac konserwatorskich w kościele w Siedlimowie (ściany oraz drzwi). Pozostaje nam tylko zbierać fundusze na wkład własny 34 141,64 zł. Pragniemy również w tym roku założyć nowe nagłośnienie w Siedlimowie.
  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna X Tydzień Wychowania pod hasłem „Budujemy więzi”.
  5. Dzisiaj I Komunia Święta dla dzieci z Jezior Wielkich o godz. 10.00 zaś dla dzieci z Siedlimowa 20 września o godz. 12.00.
  6. W poniedziałek obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego zaś we wtorek wspominamy Matkę Bożą Bolesną a w piątek św. Stanisława Kostkę. Zapraszam do wspólnej modlitwy
  7. Przyszła niedziela to III niedziela miesiąca. Składka remontowo – Za ofiarodawców modlimy się w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. Nasz odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła przeżywać będziemy 27 września (niedziela o godzinie 12.00. Mszę świętą sprawować będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Orzechowski – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. W sobotę 26 września proszę o przygotowanie świątyni i posprzątanie otoczenia wokół kościoła oraz wywieszenie flag. Bardzo proszę o przygotowanie baldachimu, sztandarów i feretronów do procesji. Proszę tez dziewczynki o sypanie kwiatów.
  9. W związku z panującą epidemią w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa lub zachowanie odległości 1,5 metrów. Proszę również wchodząc do kościoła, dezynfekować ręce.
  10. 1 grudnia 2019 rozpoczęliśmy nasze przygotowanie do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji i Parafii. W ramach naszego przygotowania pragniemy jako Parafia od 1 grudnia 2019 aż do dnia nawiedzenia codziennie odmawiać w tej intencji    różaniec.

BARDZO DZIĘKUJĘ TYM OSOBOM, KTÓRE W MINIONYM TYGODNIU ODMÓWIŁY RÓŻANIEC W RAMACH PRZYGOTOWANIA DO PEREGRYNACJI OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKKIEJ.

1. Intencje mszalne (wszelkie rezerwacje uzupełniamy – każdorazowo – na dwa tygodnie wcześniej)!!!!
  2. Przypominam o odnowieniu pokładnego osób, które zmarły w roku 2000 i wcześniej jeśli tego nie uczyniono.
  3. Zachęcam do przeglądania parafialnego Facebooka / strony internetowej/ dzieci zachęcam do odbierania kart niedzielnych.
  4. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz Parafii.
  6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszą parafiankę śp. Sabinę Nadolną. Wieczny odpoczynek
  7. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszej Parafii życzę miłego niedzielnego odpoczynku i błogosławieństwa Bożego.

ZAPOWIEDZI

III – Mateusz Jąkalski, stanu wolnego, parafia Siedlimowo