UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

(A) – 22 listopada  2020 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

parafiasiedlimowo@interia.pl

1. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła jak i ofiary, które zostały przeznaczone na kwiaty. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne rodziny…
  2. Dzisiaj Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 12.00 odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny.
  3. Składka remontowo-inwestycyjna wyniosła 683,40 zł. Za ofiarodawców modlimy się w czasie Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. Wszystkie wykonane prace konserwatorskie zostały odebrane. Pozostaje nam zapłacić 84 138,80 zł.
  5. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.
  6. Do nabycia są już świece caritas na stół wigilijny: mała 7 zł.(jest ich ograniczona ilość )
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się okres Adwentu, który ma nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do czwartku pod hasłem „Czego uczy nas Eucharystia?”. Zapraszam szczególnie dzieci, które będą otrzymywały specjalną wyklejankę {zawieszka na choinkę z niespodzianką}. Zachęcam również dzieci do tego, aby przygotowywać serduszka z dobrymi uczynkami.
  8. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy św. poświęcenie opłatków na stół wigilijny. Ofiary przy tej okazji składane będą przeznaczone na nasze powinności wobec Kurii i Seminarium. Opłatki będą dostępne przez cały Adwent.
  9. W związku z panującą epidemią w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Proszę również wchodząc do kościoła, dezynfekować ręce. Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje również na cmentarzu. W związku z nowymi rozporządzeniami zmienia się liczba wiernych mogąca uczestniczyć w nabożeństwach: (S- 25 osób) (JW. – 30). Ks. Prymas również udzielił dyspensy od uczestniczenia w Mszy świętej niedzielnej i świątecznej wiernym i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji.
  10. 1 grudnia 2019 rozpoczęliśmy nasze przygotowanie do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji i Parafii. W ramach naszego przygotowania pragniemy jako Parafia od 1 grudnia 2019 aż do dnia nawiedzenia codziennie odmawiać w tej intencji    różaniec.

BARDZO DZIĘKUJĘ TYM OSOBOM, KTÓRE W MINIONYM TYGODNIU ODMÓWIŁY RÓŻANIEC W RAMACH PRZYGOTOWANIA DO PEREGRYNACJI OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKKIEJ. Jest lista na grudzień.

1. Intencje mszalne (wszelkie rezerwacje uzupełniamy – każdorazowo – na dwa tygodnie wcześniej)!!!!
  2. Przypominam o odnowieniu pokładnego osób, które zmarły w roku 2000 i wcześniej jeśli tego nie uczyniono.
  3. Z POLECENIA PAPIEŻA FRANCISZKA ODPUST ZA ZMARŁYCH ZOSTAJE PRZEDŁUŻONY DO KOŃCA LISTOPADA.
  4. Pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwie Mszy świętej i wymieniankach. Przy wyjściu z kościoła można wziąć druki na wymienianki roczne, które składamy do 24 listopada włącznie.
  5. Zachęcam do przeglądania parafialnego Facebooka / strony internetowej/ dzieci zachęcam do odbierania kart niedzielnych.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz Parafii.
  8. W środę wspominamy św. Katarzynę ze Sieny.
  9. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać oraz życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.