III NIEDZIELA WIELKANOCNA (B) – 18 KWIETNIA 2021 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

parafiasiedlimowo@interia.pl

1. CHRYSTUS ZMARTWYCHWATAŁ – ALLELUJA!
  2. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła jak i ofiary, które zostały przeznaczone na kwiaty do kościoła. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne rodziny…
  3. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele XIII Tydzień Biblijny pod hasłem: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie.”
  4. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Składka remontowo-inwestycyjna, którą pragniemy przeznaczyć na nasz wkład własny tegorocznych remontów (42 856,52 zł).
  5. W tym tygodniu 23 kwietnia wspominamy św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  6. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.
  7. W związku z panującą epidemią w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Proszę również wchodząc do kościoła, dezynfekować ręce. Obowiązek zakrywania ust i nosa obowiązuje również na cmentarzu. W związku z nowymi rozporządzeniami zmienia się liczba wiernych mogąca uczestniczyć w nabożeństwach: (S- 11 osób) (JW. – 20). Ks. Prymas również udzielił dyspensy od uczestniczenia w Mszy świętej niedzielnej i świątecznej wiernym i osobom przebywającym na terenie Archidiecezji.
  8. Proszę również, aby w czasie epidemii do Komunii Świętej podchodziły najpierw osoby przyjmujące Ciało Chrystusa na rękę a później do ust. {KOLEJNOŚĆ}
  9. 1 grudnia 2019 rozpoczęliśmy nasze przygotowanie do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji i Parafii. W ramach naszego przygotowania pragniemy jako Parafia od 1 grudnia 2019 aż do dnia nawiedzenia  codziennie odmawiać w tej intencji    różaniec.

BARDZO DZIĘKUJĘ TYM OSOBOM, KTÓRE W MINIONYM TYGODNIU ODMÓWIŁY RÓŻANIEC W RAMACH PRZYGOTOWANIA DO PEREGRYNACJI OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKKIEJ.

1. Intencje mszalne (wszelkie rezerwacje uzupełniamy – każdorazowo – na dwa tygodnie wcześniej)!!!!
  2. Zachęcam, aby w miarę możliwości zabierać ze sobą z cmentarza te śmieci, które można. Bóg zapłać za zrozumienie.
  3. Nasz ostatni rachunek za śmieci z cmentarzy opiewa na kwotę 4203 zł.
  4. Czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego – w tym roku do 23 maja.
  5. 2 maja przypada dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu w Jeziorach Wielkich.
  6. Zachęcam do przeglądania parafialnego Facebooka / strony internetowej/ dzieci zachęcam do odbierania kart niedzielnych.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz Parafii.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy naszych Parafian: +Irena Broniszewska, +Łucja Zalewska, +Elżbieta Pałucka, +Eugeniusz Szałkowski. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

1. Wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej, za złożone ofiary, uczynione dobro i modlitwy składam serdeczne Bóg zapłać oraz życzę błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.