WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  – 24 MAJA  2020 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

parafiasiedlimowo@interia.pl

1. Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja !
  2. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła jak i ofiary, które zostały przeznaczone na kwiaty. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne rodziny….
  3. Bóg zapłać za ofiary. Składkę inwestycyjną  pragniemy przeznaczyć na kolejny etap renowacji wnętrza kościoła i ołtarza bocznego w kościele parafialnym w Siedlimowie. Tegoroczny koszt prac renowacyjnych to 57 138,80 zł zaś nasz wkład własny to 17 138,80 zł.
  4. W tym tygodniu 26 maja przypada Dzień Matki – wszystkim mamom życzymy wielu łask Bożych oraz opieki Matki Bożej a tym, które odeszły do Domu Ojca łaski zbawienia.
  5. Nabożeństwo majowe od poniedziałku do soboty po Mszy św. o godz.17.00.
  6. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej (godz. 20.30 ) w intencji ustania epidemii oraz o deszcz tak bardzo potrzebny naszej ziemi
  7. W piątek rozpoczęliśmy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Nowenna w Jeziorach Wielkich odprawiona będzie w niedzielę o 15.00 oraz w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00.  Okres wielkanocny powoli dobiega końca, zachęcam tych wszystkich, którzy nie skorzystali z sakramentu spowiedzi , aby ten czas wykorzystali na pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
  8. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  9. W związku z epidemią oraz nowymi rozporządzeniami od 17 maja (do odwołania) obowiązuje 1os./10m2 w kościele tym samym w Siedlimowie jest to 32 osób (2 osoby na chórze) a w Jeziorach Wielkich są to 40 osoby w tym 8 osoby na chórze z zachowaniem odpowiednich odstępów oraz zakryciem ust i nosa.  PROSZĘ ZAJMOWAĆ OZNACZONE MIEJSCA.
  10. 1 grudnia 2019 rozpoczęliśmy nasze przygotowanie do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji i Parafii. W ramach naszego przygotowania pragniemy jako Parafia od 1 grudnia 2019 aż do dnia nawiedzenia naszej Parafii to jest do (13/14 MAJA 2021 r.) CODZIENNIE odmawiać w tej intencji    RÓŻANIEC.

BARDZO DZIĘKUJĘ TYM OSOBOM, KTÓRE W MINIONYM TYGODNIU ODMÓWIŁY RÓŻANIEC W RAMACH PRZYGOTOWANIA DO PEREGRYNACJI OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ. Można wpisać się na czerwiec.

1. Intencje mszalne (wszelkie rezerwacje uzupełniamy – każdorazowo – na dwa tygodnie wcześniej)!!!!!
  2. Prolongata pokładnego na kolejne 20 lat oraz groby kwalifikujące się do likwidacji. Przypominam, że  pokładne w naszej Parafii wynosi 400 zł. Zgodnie z regulaminem cmenatrzy jest zakaz budowania opasek wokół grobów.
  3. Istnieje możliwość skorzystania z telefonu zaufania „Zranieni w Kościele.” Bliższe informacje na plakacie.
  4. Zachęcam do przeglądania parafialnego Facebooka / strony internetowej/
  5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  6. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz Parafii.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

ZAPOWIEDZI

III Jarecki Jacek Kazimierz, stanu wolnego, parafia Rechta