Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 09 czerwca  2019 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

parafiasiedlimowo@interia.pl

1. Dzisiaj Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele Liturgiczny Okres Wielkanocny.
  2. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła, jak i złożone ofiary. O posprzątanie kościoła i TERENU WOKÓŁ KOŚCIOŁA !!!!! szczególnie w SIEDLIMOWIE proszę następne rodziny ….. oraz rodziców dzieci, które będą obchodzić swoją rocznicę I Komunii Świętej.
  3. Jutro w kalendarzu liturgicznym Święto Matki Kościoła – serdecznie zapraszam na Msze św. do Siedlimowa.
  4. Nabożeństwa czerwcowe do Serca Jezusowego po Mszy św. o godz. 17.00 od poniedziałku do soboty. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  5. Dzieci swoją I rocznicę Komunii Świętej będą przeżywać w Boże Ciało w Jeziorach o 9.00 a w Siedlimowie o 12.00. W związku z tym wydarzeniem dzieci będą miały swoje spotkanie 15 czerwca w sobotę i tak w Jeziorach Wielkich o 10.00 a w Siedlimowie o godz. 12.00 (dzieci będą mogły skorzystać ze spowiedzi świętej).
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Świętej.
  7. Proszę wszystkie osoby, które zarezerwowały Msze św. na lipiec o sprecyzowanie swoich intencji do 19 czerwca.
  8. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 9 czerwca br. o godz. 15.00 na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu i zakończy się festynem rodzinnym przy III LO w Inowrocławiu. Jest to wyjątkowa okazja, aby  zamanifestować  poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które  wyznają te same wartości. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
  9. Za tydzień 3 niedziela miesiąca tradycyjnie składka remontowo – inwestycyjna. Bóg zapłać za wszelką pomoc. Ofiary przeznaczamy na konserwację kościoła w Siedlimowie. Pragnę też poinformować, że 17 czerwca czeka nas kolejna wizytacja tym razem z Wojewódzkiego Urzędu Konserwatora Zabytków.
  10. Cmentarz – groby bez prolongaty i do likwidacji. CHCIAŁBYM PRZYPOMNIEĆ ,ŻE NA STAWIANIE NOWYCH NAGROBKÓW WYMAGANA JEST ZGODA ZARZĄDCY CMENTARZA. PROJEKT NAGROBKA WINIEN BYĆ SPORZĄDZONY PRZEZ KAMIENIARZA I ZAWIERAĆ SZKIC NAGROBKA Z WYMIARAMI, DANE ZMARŁEGO ORAZ WARTOŚĆ NAGROBKA. Kradzieże na cmentarzu w Siedlimowie !!!!!!!
  11. Prasa katolicka pomaga nam w umocnieniu ducha wiary. Serdecznie polecam najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego.
  12. Zachęcam do przeglądania parafialnego Facebooka / strony internetowej / odbieranie Ziarna przez dzieci.
  13. Wszystkim Parafianom, Gościom, dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej życzę wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Matki Bożej. SZĘŚĆ BOŻE!