www.parafiasiedlimowo.pl

parafiasiedlimowo@interia.pl

1. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, za ofiary, które przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. W tym tygodniu, do świątecznego sprzątania jak i przygotowania ciemnicy i Grobu Pańskiego zapraszam w WIELKĄ ŚRODĘ kolejne rodziny.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję Czcicielom Matki Bożej Nieustającej Pomocy za ofiarowanie świec do ołtarza Maryjnego wraz z lichtarzami w Jeziorach Wielkich. Dziękuję również Panu Dyrektorowi GOKiR w Jeziorach Wielkich za udostępnienie sali na spotkanie dla młodzieży, która przygotowuje się do bierzmowania.
  3. W tym tygodniu przeżywamy Święte Triduum Paschalne

WIELKI CZWARTEK – w tym dniu Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach w dniu ich święta. Wspólnota Parafialna gromadzi się na Mszy Wieczerzy Pańskiej i procesji do ciemnicy. W Jeziorach Wielkich Msza św. o godz. 17.00 w Siedlimowie o godz. 19.00

WIELKI PIĄTEK – to dzień,  w którym umarł Pan Jezus obowiązuje post ścisły. Droga krzyżowa  w Siedlimowie o godz. 15.00. Liturgia Wielkiego Piątku  i procesja do Grobu Pańskiego w Jeziorach Wielkich o godz. 17.00 a w Siedlimowie o godz. 19.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim do godz. 22.00.

WIELKA SOBOTA – od godziny 8.00 trwa adoracja przy Grobie Pańskim. Święcenie potraw w kościele w Jeziorach Wielkich o godz. 11.00 a w Siedlimowie o godz. 12.00.

LITURGIA Wigilii Paschalnej – w Siedlimowie o godz. 18.00 a w Jeziorach Wielkich o godz. 21.00 z procesją rezurekcyjną wokół kościoła. W tym dniu przynosimy świece.

1. W przyszłą niedzielę – Wielkanoc – Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. Rezurekcyjna w Siedlimowie o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. o godz. 10.00 i 12.00.
  2. W drugi dzień świąt porządek niedzielny. W tym dniu wspieramy ofiara i modlitwą KUL.
  3. 30 kwietnia ks. Prymas Wojciech Polak dokona wizytacji naszej Parafii oraz udzieli młodzieży naszej Parafii Sakramentu Bierzmowania.
  4. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu jako wspólnota parafialna rozpoczęliśmy nasze przygotowania do Misji Parafialnych, które będziemy przeżywać od 5 do 9 maja 2019 roku pod hasłem „JEŚLI TYKO Z BOGIEM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE. Ostatnie takie Misje Święte były w 1996 roku. Zachęcam do codziennej modlitwy w intencji misji!
  5. GOKiR w Jeziorach Wielkich zaprasza dzisiaj na XXII Gminny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej im. Ks. Wł. Matuszczaka o godz. 16.00.
  6. Prasa katolicka pomaga nam w umocnieniu ducha wiary. Serdecznie polecam najnowszy numer „Przewodnika Katolickiego.
  7. Zachęcam do przeglądania parafialnego Facebooka / strony internetowej / odbieranie Ziarna przez dzieci.
  8. Wszystkim Parafianom, Gościom, dobrodziejom i ofiarodawcom naszej wspólnoty parafialnej życzę wielu łask Bożych na każdy dzień nowego tygodnia oraz opieki Maryi. SZCZĘŚĆ BOŻE!