Parafia w Siedlimowie
Rzymskokatolicka Parafia pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie

Msze święte niedzielne:

Siedlimowo

8.00, 12.00

Jeziora Wielkie

10.00

30. minut przed każdą Mszą okazja do spowiedzi

Kancelaria parafialna czynna:

zawsze po Mszy św. wieczornej

Kościół Siedlimowo
Kościół Parafialny pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie
Kościół Jeziora Wielkie
Kościół Filialny pw. NMP Królowej Polski w Jeziorach Wielkich
Kościół Siedlimowo
Kościół Parafialny pw. św. Michała Archanioła w Siedlimowie
Kościół Jeziora Wielkie
Kościół Filialny pw. NMP Królowej Polski w Jeziorach Wielkich

                        OGŁOSZENIA PARAFIALNE                          

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA(B) – 18 Lipca 2021 roku

www.parafiasiedlimowo.pl

parafiasiedlimowo@interia.pl

 

 1. Lipiec to miesiąc poświęcony Przenajświętszej Krwi Jezusa. Zachęcam do odmawiania Litanii do Krwi Jezusa.
 2. Dziękuję serdecznie za posprzątanie kościoła jak i ofiary, które zostały przeznaczone na kwiaty do kościoła. Za tydzień o posprzątanie świątyni proszę kolejne rodziny…
 3. Dzisiaj III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka remontowo-inwestycyjna, którą pragniemy przeznaczyć na nasz wkład własnych tegorocznych remontów (43 000 zł). W tym tygodniu rozpoczynają się prace konserwatorskie w zakrystii (Siedlimowo).
 4. Zachęcam do codziennej modlitwy różańcowej w intencji ustania epidemii.
 5. W związku z panującą epidemią w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa. Proszę również wchodząc do kościoła, dezynfekować ręce. W związku z nowymi rozporządzeniami zmienia się liczba wiernych mogąca uczestniczyć w nabożeństwach: (S- 65 osób) (JW. – 95). ZACHĘCAM DO SZCZEPIEŃ.
 6. Proszę również, aby w czasie epidemii do Komunii Świętej podchodziły najpierw osoby przyjmujące Ciało Chrystusa na rękę a później do ust. {KOLEJNOŚĆ}
 7. 1 grudnia 2019 rozpoczęliśmy nasze przygotowanie do Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji i Parafii. W ramach naszego przygotowania pragniemy jako Parafia od 1 grudnia 2019 aż do dnia nawiedzenia  codziennie odmawiać w tej intencji    różaniec.

BARDZO DZIĘKUJĘ TYM OSOBOM, KTÓRE W MINIONYM TYGODNIU ODMÓWIŁY RÓŻANIEC W RAMACH PRZYGOTOWANIA DO PEREGRYNACJI OBRAZU MB CZĘSTOCHOWSKIEJ.  

 1. Intencje mszalne (wszelkie rezerwacje uzupełniamy – każdorazowo – na dwa tygodnie wcześniej)!!!!
 2. Dziękuję Państwu Sołtysom za przybycie na spotkanie. Nasze dożynki Parafialne będą 29 sierpnia w Siedlimowie o godz. 12.00. Ofiary dożynkowe pragniemy przeznaczyć na nasz wkład własny tegorocznych remontów.
 3. Dzisiaj rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Poświęcenie pojazdów mechanicznych odbędzie się 24/25 lipca na Mszach świętych.
 4. Zachęcam, aby w miarę możliwości zabierać ze sobą z cmentarza te śmieci, które można. Bóg zapłać za zrozumienie. Proszę również, aby zgodnie z regulaminem cmentarza na wszelkie prace na cmentarzu związane z pomnikami uzyskiwać pisemną zgodę Parafii.
 5. Groby do prolongaty(+2001r.) oraz zaległości.
 6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone na rzecz Parafii.
 8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom najbliższych dni składam najlepsze życzenia. Z całego serca dziękuję za wszystkie składane ofiary, za dar stołu, za ofiarowane kwiaty do przyozdobienia ołtarzy za wszelkie przejawy życzliwości i dobroci – Bóg zapłać. Udającym się na urlopy, letnie wycieczki życzę radosnego wypoczynku. Pamiętajmy też w czasie wypoczynku o Panu Bogu. Wszystkim  Parafianom, Gościom na dzień dzisiejszy i cały tydzień – Szczęść Boże.

 

 ZAPOWIEDZI

 1. Adrian Szykowny, stanu wolnego, parafia Siedlimowo
 2. Marta Moskal, stanu wolnego, parafia Różanna